Automapa w 5 odsłonie

Postanowiłem nie spieszyć się z opisem nowej Automapy, chciałem przetestować kilka funkcji.

AM5

No cóż – poza wodotryskami z funkcjonalności nic praktycznie się nie zmieniło. Zmieniło się za to wszystko jeśli chodzi o wygląd.

A w zasadzie zmieniło się na gorsze.

Na pewno nowy jest interfejs uzytkownika:

AM5 Główne okno

Menu – nieznacznie.

To co się rzuca w oczy to całkowicie przeprojektowane główne okno aplikacji. Zniknął dolny pasek ikon, pojawiły się za to inne z prawej i lewej strony.

Inne, bo żadna ze starych ikon (oprócz napisu Menu) się nie ostała. Duży błąd. Czy producenci AM sądzą, że przy nowej wersji użytkownik będzie przestawiał swoje przyzwyczajenia od nowa?

Pojawiły się takie ikonki jak Telefon, Wyłączenie Dźwięku, przełączenie trybu 2D/3D/Budynki3D. Z prawej strony ikonka przełączenia skali.

Do tej pory istniała możliwość określenia prostokątu mapy do powiększenia, nie znalazłem teraz takiej opcji. Powiększania za pomocą suwaka skali uważam, że żenująco nijakie.

Ekran nawet ze wszystkimi ikonami jest czytelny ale na wszelki wypadek producenci umieścili dodatkową ikonę, która służy do ukrywania pozostałych.

I tutaj nasuwa się pewna, niezrealizowana przez producenta, myśl. Skoro jest taka ikonka do ukrywania innych, to dlaczego nie można dodać własnych ikonek na ekran?

A brakuje tutaj sporo. Żeby określić trasę, obecnie trzeba przechodzić przez ikonę Menu, a przecież była już ikonka ze strzałką w poprzednich wersjach.

Pewien cytat ze strony programu Automapa:

Najnowsza AutoMapa 5 zachowuje wszystkie najlepsze cechy poprzednich wersji wnosząc potężny zestaw nowości.

Jak dla mnie AM5 NIE zachowała żadnej najlepszej cechy.

Może z wyjątkiem nowego wyglądu komputera:

AM5 Komputer

W końcu wiadomo która wielkość co oznacza.

Do dnia dzisiejszego nie ukazała się żadna instrukcja obsługi do nowej wersji programu. Dziwne, zważywszy, że zmieniło sie sporo rzeczy i z niektórymi uzytkownik może mieć czasami problem.

Np. Co to jest przycisk “Kursor – nawigacja”? Albo co oznaczają kolejne ustawienia Skali w ustawieniach interfejsu? Można sie tutaj pogubić. 🙂

Gdzie się podziała mozliwośc całkowitego wyłączenia budynków 3D? Obecnie przycisk na ekranie jest 3 funkcyjny, a wystarczyłby dwu?