GPSGate – Internetowy monitoring

Za pomocą serwisu GpsGate.com jesteś w stanie zrobić sobie monitoring GPS niedużym nakładem kosztów.

Musisz być tylko wyposażony np. w PDA z modułem GSM, umożliwiającym połączenie z Internetem.

Wejdź na stronę GPSGate, załóż konto. Ściągnij następnie program GPSGate na swoje urządzenie. Link znajduje sie na stronie. Ogólnie program służy do dzielenia sygnału GPS z jednego odbiornika na kilka wyjść. Jednym z tych wyjść jest serwis GPSGate. Jeżeli dobrze wyczytałem to do używania programu w celu oglądania położenia odbiornika na kuli ziemskiej przez stronę Internetową nie trzeba kupować licencji. Nie trzeba jej kupować także, jeżeli jesteś prywatną osobą. W innym przypadku należy kupić wersję Standard lub Express. Ale o tym przekonam się za dwa tygodnie, kiedy wersja demo wygaśnie.

Po zainstalowaniu programu musimy go skonfigurować.

Uruchamiamy go i albo wybieramy Czarodzieja albo robimy to ręcznie. Ja ustawiłem to ręcznie.

Nadmienić trzeba, że program GpsGate służy nie tylko do przesyłania danych z PocketPC na serwer ale także służy do logowania danych w pamięci nieulotnej, podłączania kilku odbiorców sentencji NMEA do jednego odbiornika GPS, tłumaczeniu zwykłego protokołu NMEA, na zrozumiały dla programu Garmina nRoute.

Program występuje także w wersji dla systemów Windows Mobile, telefonów obsługujących język Java, wersja dla telefonów firmy Nokia z wbudowanym odbiornikiem GPS i oczywiście dla poczciwych dużych Windowsów.
W zakładce Input z rozwijanej listy wybieramy COM Port…, wciskamy przycisk Settings i wybieramy port, reszta ustawień może zostać nie zmieniona.

Przechodzimy do zakładki Output. Z listy wybieramy GpsGate.com Output. W nowym oknie wpisujemy login i hasło do naszego konta. Możemy zmienić ustawienia dotyczące czasów wysyłania informacji o położeniu i klikamy OK.

Z podstawowych ustawień, to wszystko.

Logujemy sie na swoje konto w serwisie GPSGate i widzimy jak dane o naszej pozycji są uaktualnianie na mapie w czasie rzeczywistym.

Polecam, bo warto.  🙂