Automapa 4.1.0 (405)

Dostępna jest już nowa wersja (4.1.0 build ) programu Automapa .

Już na samym początku pojawił sie problem. Posiadałem wcześniejszą wersję AM. Instalator podczas swojego działania zawiesza się. Czekałem ok. 30 minut – może coś się ruszy. No ale nie można było wiele wymagać. Za trzecim razem zmieniłem nazwę katalogu i dopiero poszło.
Oczywiście wtedy trzeba wpisywać na nowo numer licencji ale nie jest to przecież problem. Do tego tracimy misternie tuningowane ustawienia 😉 – Znowu trzeba wyłączyć Jadźkę, pełny ekran i włączyc pilota. Do tego zaimportować ze starego katalogu POI i Ulubione.
U licha, kto to rozdzielił? Żeby znaleźc IKEA najpierw wchodzę do ulubionych – no bo skąd mam pamiętać, że jednak tego sklepu tutaj jeszcze nie dodałem, chociaż byłem w nim trzy razy. Teraz kolej na POI. Proste, trzeba tylko najpierw znaleźc tę cholerną katagorię – czy jest w supermarketach, czy może w jakichś sklepach z meblami? Jak nie pamiętasz to masz problem, bez znajomości kategorii nici z dojazdu do celu ;).

Co się zmieniło? W mapach nie widzę zmian, nie zostały wprowadzone żadne moje propozycje, także na różnych forach koledzy piszą, że ich zmiany też nie zostały naniesione.
Na plus zaliczam brak plam bez dróg przy różnych powiększeniach. Możemy zresztą ustawić przy jakim powiększeniu drogi nie będe już widoczne.

Pojawił się symbol bateryjki – w końcu wiem ile jeszcze pociągnę. Tylko trzeba uważać, bo kliknięcie w tę ikonkę przeniesie nas do zarządzania energią.
Jeżeli ktoś używa opcji Demo, to niech zapomni o zmniejszeniu prędkości podczas zasilania baterią. Nawet jak kliknie w trójkącik po lewej, to tak jakby kliknął w baterię.

Hm… zrobili jedną moją propozycję. Kiedy program pyta się o wyliczenie trasy to teraz pokazuje dodatkowe opcje, które możemy zmienić przed jej wyliczeniem, a nie wyliczać niepotrzebnie dwa razy.

Automapa 4.1.0 (405) - Kalkulacja trasy

Zamieniono miejscami ikony punktu i rączki/zoom.

Automapa 4.1.0

Dodano dodatkowa ikonę zmieniającą obsługę programu z lamerksiej na ekspercką 😉 Dziwy nad dziwami – przeciez, każdy jest ekspertem 🙂
Dorobiono mozliwość kasowania ostatnio używanych Kategorii/Ulubionych/Adresów.

Algorytm obliczania trasy może pomijać różne drogi według kategorii, np. “Pomijaj: Gruntowa polna”.
Możemy ustalać postoje co zadany odcinek czasu.

Jak to się jednak zachowuje w pracy, nie wiem. Jeszcze nie przetestowałem ale w ciągu kilku najbliższych dni wszystko zacznie wyłazić z wora.
Ogólna ocena: Bez rewelacji.