Garmin Mobile™ XT

Powiedzmy, że chcesz korzystać ze swojego GPS’a. Chciałbyś gdzieś pojechać ale… same ale… nie znasz się na komputerach, nie chcesz podłączać PDA (będę tutaj pisał PDA ale ten artykuł dotyczy także Symbianów) do peceta, nie masz Internetu, chcesz żeby było łatwo, chcesz po prostu skorzystać z mapy bez zbędnych wcześniejszych przygotowań. Skoro chcesz, to masz. Garmin przygotował dla Ciebie specjalny program Garmin Mobile™ XT. Po prostu kupujesz kartę microSD, wkładasz do swojego PDA. Wszystko instaluje się samo i jazda…. 🙂

Garmin MobileXT

Takie przynajmniej są założenia producenta. I na razie mapy są w Europie niedostępne.

Na stronie Garmina jest dostępna, na razie, tylko wersja North America w cenie 100 dolarów amerykańskich bez jednego centa.

Czekamy na resztę, a zwłaszcza Europę. Czy Europa będzie zawierała Polskę? A jeżeli tak, to ile i jakie drogi.

Na razie pozostaje tylko czekać.

Program jest obsługiwany przez urządzenia z zainstalowanym systemem Windows Mobile lub Symbian. Lista przetestowanych modeli znajduje się na stronie sklepu Garmina. Coś co mnie zaskoczyło to wymaganie, aby PDA miało już zainstalowaną kartę pamięci o pojemności co najmniej 128 MB. Nie wiem jak to sobie Garmin wyobraża ale zwykle (przynajmniej ja nie znam) urządzenia tego typu są wyposażone tylko w jedno gniazdo SD.